سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

خبرنگاران درنشر اخبار، صداقت امانت داری در گفتار و نوشتار را مد نظر قرار دهند.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/05/14 12:41 ویرایش : ‎1394/05/14 12:45 بازدید: 881

بخشدار شاندرمن با اشاره به ارائه خبر نادرست توسط برخی از خبرگزاری ها، تاکید کرد: جراید،  مطبوعات و سایت های خبری دردرج اخبار، صداقت  امانت داری در گفتار و نوشتار را مد نظر قرار دهند .


سید رضا صفوی در نشست با دهیاران بخش شاندرمن ضمن ابراز ناراحتی از انعکاس اخبار برخی از سایت ها ومطبوعات در خصوص درج خلاف واقع و بزرگ نمایی اتفاقات بخش که موجب تشویش اذهان عمومی مردم شریف می گردد اظهار داشت: در هفته گذشته اختلاف ونزاعی بین دامداران ییلاقات بخش شاندرمن با دامداران روستای دیلمده شهرستان خلخال روی داد که این عمل غیر قانونی آنها مورد پیگرد قضایی قرار گرفت.


وی افزود: در این درگیری حدود 500 گوسفند توسط دامداران روستای دیلمده گرو گرفته شدند که برخی از سایت ها به دروغ تعداد گوسفندان را  دو برابر  این میزان ذکر کردند.


بخشدار شاندرمن با بیان اینکه رعایت اصول حرفه ای خبر نگاری ایجاب می کند در درج اخبار، صداقت و امانت داری در گفتار و نوشتار مد نظر قرار گیرد تصریح کرد: نشر اخبار کذب و خلاف واقع موجب می شود اعتماد مردم نسبت به سایت های خبر گزاری از بین برود.


در انتهای این جلسه از سید احمد صادقی و محمد دلیاری به عنوان دهیاران نمونه بخش شاندرمن با اهدای لوح تقدیر و هدایایی  تجلیل به عمل آمد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی