یکشنبه 31 شهریور 1398

دستور فرماندار جهت اسکان خانواده ی بی سرپناه شاندرمنی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/09/04 16:05 بازدید: 508

فرماندار ماسال صبح امروز به اتفاق بخشدار شاندرمن از نزدیک از وضعیت خانواده ی بی سرپناه شاندرمنی بازدید کرد و با دستور ایشان، دهیار روستای میرمحله نسبت به اسکان این خانواده اقدام نمود.

بخشدار شاندرمن در حاشیه ی این بازدید اظهار داشت: با هماهنگی ای که با دهیار روستای میرمحله انجام شد، ساختمانی در این روستا جهت اسکان موقت در اختیار این خانواده قرار گرفته است.

سید رضا صفوی با بیان اینکه از تابستان سال جاری در جریان مشکل این خانواده قرار داشتیم، افزود: به محض اینکه در جریان مشکل این خانواده قرار گرفتیم با کمیته ی امداد جهت ساخت مسکن برای این خانواده مکاتبه شد اما در فرایند استعلام جهت صدور پروانه مشخص شد که زمین ایشان در محدوده ی کاربری کشاورزی قرار دارد و برای تغییر کاربری باید در کمیسیون مربوطه مطرح شود.

وی ادامه داد: اما با وجود اینکه امکان تغییر کاربری زمین ایشان بدون پرداخت هر گونه عوارض امکان پذیر به نظر می رسید، سرپرست این خانواده از پی گیری کار به دلایل نامعلوم انصراف داد.

بخشدار شاندرمن با اشاره به اینکه شخصا با توجه به وضعیت این خانواده در طول این چند ماه پیگیر مسئله بودم، گفت: علی رغم عدم پی گیری پرونده تغییر کاربری از سوی وی، بارها از طریق نهادهای مختلف از جمله بخشداری، کمیته امداد و حتی سپاه به ایشان پیشنهاد در اختیار گذاشتن مسکن به صورت رایگان برای رفع مشکل داده شد،‌اما متاسفانه ایشان کماکان بر زندگی در چادری که آن هم از سوی هلال احمر در اختیارش قرار گرفته بود اصرار داشتند.

صفوی همچنین تاکید کرد: در صورت پی گیری نامبرده کماکان امکان تغییر کاربری زمین و احداث مسکن به صورت رایگان از سوی کمیته امداد وجود دارد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی