سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:

خانواده نقش مهمی در شکل گیری کودکان کتابخوان دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/18 14:30 بازدید: 181

پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال با تبریک 18مهر روز خانواده، نهاد خانواده را در شکل گیری کودکانی کتابخوان موثر دانست.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه یکی از مهمترین مزیت های حضور مسئولین در جلسات انجمن را آسیب شناسی مشکلات کتابخانه ها از سوی همه متولیان این امر عنوان کرد و گفت: مشکلات حوزه های فرهنگی بدون تعامل و هم افزایی دستگاه های عضو انجمن ممکن نیست.
پریسا کرمی در ادامه با تبریک گرامیداشت 18 مهر ماه روز خانواده، نقش نهاد خانواده در شکل گیری کودکانی کتابخوان را یادآور شد و با تاکید بر فراهم سازی بسترهای لازم برای تحقق این امر در جامعه، کتابخانه های عمومی را از مهمترین ارکان تحقق این امر عنوان کرد.
کرمی به برگزاری برنامه های ویژه با محوریت حضور خانواده ها در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی به سوی انجام فعالیت های فرهنگی برای اقشار مختلف مردم خصوصا خانواده ها گرایش دارد و در این حوزه اقدامات بسیار زیادی به انجام می رساند.
با عضویت در یک کتابخانه از منابع کتابخانه های کشور بهره مند شوید
وی به عضویت سراسری علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در 84کتابخانه عمومی در سراسر گیلان نیز اشاره کرد و گفت: علاقمندان به کتاب در صورت عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی قادر به استفاده از منابع همه کتابخانه های عمومی در سراسر کشور خواهند بود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش دیگری از صحبت های خود جایگاه نظام آموزشی در گسترش کتابخوانی در میان دانش آموزان را بسیار مهم توصیف کرد و با اذعان به انجام فعالیت های مختلف کتابداران در مدارس گیلان، خواستار هماهنگی بیشتر آموزش و پرورش شهرستانها با مجموعه کتابخانه ها شد.
کتابداران سفیران کتابخوانی در شهرستانها هستند
پریسا کرمی یکی از مهمترین اقدامات این مجموعه در گسترش کتابخوانی در جامعه را عدم تمرکز فعالیت ها در کتابخانه و گستردگی اقدامات کتابداران در اماکنی نظیر مدارس، مساجد و مهدهای کودک عنوان کرد و گفت: کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی در سراسر گیلان سفیران کتابخوانی در شهرستانها هستند. وی درپایان از همکاری سپاه در انجام فعالیت های فرهنگی در سراسرگیلان نیز قدردانی کرد.
دولت و ملت همدلی و همزبانی