تاکید فرماندار ماسال بر اجرای سریع تصفیه خانه فاضلاب ماسال

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/15 13:19 بازدید: 97

فرماندار ماسال بر لزوم تسریع در اجرای پروژه ی تصفیه خانه فاضلاب شهر ماسال تاکید کرد.

محمد جواد عامر صبح امروز در جلسه ی پی گیری مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهرهای ماسال و شاندرمن که با حضور مدیر عامل آب و فاضلاب گیلان برگزار شد با تقدیر از شرکت آب و فاضلاب گیلان بایت در اختیار گذاشتن پکیج های تصفیه فاضلاب به شهرستان ماسال، گفت: امروز یکی از معضلات بزرگ جامعه، مشکلات محیط زیستی و آلودگی منابع آبی است که انتظار داریم با رفع مشکلات پیش رو هر چه سریعتر پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب ماسال اجرایی شود.

وی با اشاره به هماهنگی ها و مکاتبات صورت پذیرفته با شرکت آب منطقه ای در جهت تعیین مکان احداث تصفیه خانه، افزود:  با توجه به موافقت آب منطقه ای با لحاظ مسئله ی حفاظتی دیواره رودخانه خالکایی، امیدواریم عملیات نصب پکیج ها در کنار عملیات حفاظتی دیواره رودخانه آغاز شود.

فرماندار ماسال با بیان اینکه مکانیسم تصفیه فاضلاب در این پکیج ها به روش هوازی صورت می پذیرد،  خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه نه تنها هیچ دغدغه ای را برای مجاوران این پروژه به لحاظ زیست محیطی ایجاد نمی کند، بلکه از بوی بد فاضلاب که هم اکنون به صورت غیر اصولی در رودخانه دفع می شود نیز جلوگیری می کند.

عامر در بخشی دیگر از سخنانش به آبگرفتگی معابر شهر ماسال در سیل های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه در سالهای گذشته، لایروبی که باید در شبکه فاضلاب شهر ماسال انجام شود صورت نگرفته است که  انتظار می رود با اجرای لایروبی شبکه فاضلاب، در بارش های آینده، شاهد حل شدن مشکل آبگرفتگی باشیم.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی متولیان شهر در جلسه، گفت: انتظار می رفت با توجه به اینکه مشکلات آب و فاضلاب شهروندان در این جلسه مطرح می شد همه متولیان شهری  در این جلسه حضور می یافتند.

فرماندارماسال همچنین با اشاره به مشکلات فاضلاب شهر شاندرمن، از مدیر عامل آب و فاضلاب استان گیلان، خواست: پروژه فاضلاب شهر شاندرمن نیز به صورت ویژه پی گیری شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی