چهارشنبه 26 تیر 1398
فرماندار ماسال در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تاکید کرد:

مشوق های سرمایه گذاری در شهرک صنعتی ماسال باید افزایش یابد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/17 11:09 بازدید: 116

فرماندار ماسال بر لزوم در نظر گرفتن مشوق ها و تسهیلات بیشتر جت جذب سرمایه گذاران بزرگ به شهرک صنعتی ماسال تاکید کرد.
محمد جواد عامر در نشست با مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با بیان اینکه برخلاف سایر شهرک های صنعتی کشور، شهرک صنعتی ماسال به لحاظ موقعیتی در مکانی بسیار زیبا قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: می توان از همین مزیت در جهت تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این شهرستان استفاده نمود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از پتانسل های موجود و در نظر گرفتن مشوق جهت جذب سرمایه گذاران، گفت: با توجه به کمتر توسعه یافته بودن این شهرستان باید مزیت ها و تسهیلات بهتری برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شود.
فرماندار ماسال با اشاره به غیر فعال بودن برخی از کسانی که اقدام به دریافت زمین از شهرک صنعتی کرده اند، افزود: ضمن پی گیری حقوقی جهت فسخ قرارداد این افراد، باید دقت شود تضامین لازم و کافز از افراد متقاضی احداث شرکت اخذ شود تا کمتر شاهد چنین مواردی باشیم.
عامر صنعت بسته بندی و برندینگ را فرصتی برای ارائه محصولات سنتی و سوغات شهرستان دانست و افزود: می توانیم بسیاری از تولیدات شهرستان را از طریق بسته بندی مناسب، برند سازی و رشد دهیم.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در سالهای اخیر تولید و اشتغال در سرلوحه برنامه های کشور قرار گرفته است، افزود: در همین راستا مقام معظم رهبری نیز در نام گذاری سالها به این موضوع توجه دارند و با در نظر گرفتن توطئه های اقتصادی دشمنان این اهمیت دوچندان می شود.
احمد علی شهیدی با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت و اشتغال، اظهار داشت: با وجو اینکه در بخش تامین امکانات زیربنایی با توجه به افزایش هزینه ها و کاهش منابع ملی و استانی با مشکل مواجه هستیم، اما هنر این است که در زمان سختی بتوانیم کارهای بزرگ انجام دهیم و ان شاءالله با کمک استاندار محترم و فرمانداران محترم بتوانیم از این برهه حساس عبور کنیم.
وی با ابراز آمادگی شرکت شهرک های صنعتی جهت هر گونه حمایت از واحدهای صنعتی، افزود: شرکت شهرک های صنعتی آمادگی دارد هر نوع آموزش برای بهبود کسب وکار در سطوح مختلف مدیریتی، صنعتی و کارگری برای کلیه واحدهای صنعتی در سطح استان ااجرا نماید.
مدیر عامل شهرک های صنعتی گیلان، ارائه تسهیلات 14 درصدی به صنعتگران از محل تبصره ماده 18 را از دیگر حمایت های این شرکت برشمرد و افزود: خوشبختانه شهرک صنعتی ماسال به لحاظ امکانات زیرساختی در شرایط مناسبی قرار دارد.
شهیدی با اشاره به لزوم بهبوبود راه دسترسی شهرک صنعتی ماسال، از فرماندار ماسال خواست تا اعتبار لازم جهت بهبود راه دسترسی این شهرک از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان تامین شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی