چهارشنبه 26 تیر 1398
فرماندار ماسال خبر داد:

تشکیل 4 کارگروه تخصصی پیگیری حقوق کودکان در ماسال

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/19 12:04 بازدید: 150

فرماندار ماسال از تشکیل چهار کارگروه تخصصی حقوقی و قضایی، آموزش و اطلاع رسانی، بهزیستی و پایش و ارزیابی جهت پی گیری حقوق کودکان در شهرستان ماسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ماسال، محمد جواد عامر صبح امروز در جلسه حقوق کودک شهرستان ماسال با اشاره به مفاد کنوانسیون بین المللی حقوق کودک، افزود: این کنوانسیون شامل مفاد خوبی در جهت حمایت از حقوق کودکان است که در صورت اجرا در کشور می تواند در بسیاری ازموارد به ویژه پیشگیری از طلاق والدین می تواند مفید واقع شود.
وی با بیان اینکه این کنوانسیون پس از پذیرش از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران به تمامی دستگاه های مسئول ابلاغ شده است و همه دستگاه ها موظف به اجرای قوانین حقوق کودکان هستند، افزود: در راستای اجرای این قوانین در سطح شهرستان نیز باید 4 کارگروه تخصصی حقوقی و قضایی با ریاست اداره دادگستری، کارگروه آموزش و اطلاع رسانی با مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی کودکان، کارگروه بهزیستی با مسئولیت اداره بهزیستی و کارگروه پایش و ارزیابی با مسئولیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشکیل شود.
فرماندار ماسال با تاکید بر لزوم آشنایی کودکان به حقوق خودشان، خاطر نشان کرد: باید زمینه ای فراهم آوریم تا ضمن آشنایی کودکان و عموم جامعه با حقوق کودکان از اجحاف حقوق آنان از سوی والدین و سایر متولیان امر جلوگیری شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی