طرح مشکلات عمرانی ماسال از سوی فرماندار ماسال در حضور معاون عمرانی استاندار

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/12 20:15 ویرایش : ‎1398/04/12 20:19 بازدید: 138

فرماندار ماسال در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد ضمن طرح مشکلات عمده عمرانی شهرستان، بر لزوم حل سریع آنها تاکید کرد.
محمد جواد عامر با بیان اینکه عمده فعالیت اقتصادی مردم شهرستان ماسال در سه بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری قرار دارد، افزود: ۸۵ درصد از اراضی کشاورزی شهرستان ماسال به صورت سنتی و از طریق رودخانه ها آبیاری می شوند که این امر میزان آسیب پذیری کشاورزی شهرستان در شرایط بحرانی و خشکسالی را افزایش می دهد.
وی احداث سد لاستیکی ماسال و انتقال آب سد شفارود در بخش شاندرمن را دو راهکار اساسی جهت حل مشکل آبیاری مزارع در شهرستان ماسال دانست و اظهار داشت: روند اجرایی پروژه سد لاستیکی بسیار کند پیش می رود که امیدواریم پیمانکار مربوطه در روند تکمیل این پروژه تسریع نماید.
فرماندار ماسال مشکل کمبود مراتع به نسبت دام در شهرستان را یکی دیگر مسائل پیش روی شهرستان دانست و افزود: شهرستان ماسال با داشتن مواهب طبیعی و جاذبه های گردشگری، ظرفیت گردشگری بالایی دارد اما به دلیل محرومیت شهرستان به لحاظ زیرساخت های گردشگری نیاز است تسهیلات بیشتری در اختیار متقاضیان احداث بوم گردی قرار گیرد.
عامر ادامه داد: با توجه به جذب حداکثری تسهیلات در بخش گردشگری و با توجه به شناور بودن این اعتبارات امیدواریم میزان اعتبارات این بخش در شهرستان افزایش یابد.
وی با اشاره به وقوع رانش در برخی از مناطق عشایری و روستایی شهرستان گفت: متاسفانه به دلیل نداشتن متولی خاص در بخش راه عشایری مشکلات زیادی در زمینه تامین اعتبارات و اجرای پروژه های این بخش وجود دارد.
فرماندار ماسال رانش بام سبز ماسال و مشکل خشکه دریای شاندرمن را دو تهدید بزرگ برای شهرستان ماسال برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر برای مهار بام سبز ماسال تدبیری نشود خطر بزرگی این منطقه را تهدید خواهد کرد.
عامر همچنین با اشاره به از بین رفتن خشکه دریای شاندرمن در مرور زمان، گفت: در حال حاضر در آن مجموعه سد عظیمی از سنگلاخ ایجاد شده است که اگر بر اثر سیلاب تخریب شود کل بخش شاندرمن مورد تهدید خواهد بود.
وی مشکل اختلال در آنتن دهی شبکه های سیما را مشکل دیگر مردم در شهرستان ماسال برشمرد و از معاون صدا و سیمای استان خواست نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایند.
فرماندار ماسال در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که بهترین راه بزرگداشت انقلاب خدمت بهتر به مردم و راضی نگه داشتن آنان است افزود: همه ما وظیفه داریم با تمام توان خود در راستای حل مشکلات مردم گام برداریم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی