یکشنبه 31 شهریور 1398

ویژه برنامه تلویزونی شام غریبان ماسال هفت ساله می شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/11 09:03 بازدید: 124

نشست هماهنگی برگزاری ویژه برنامه شام غریبان ماسال که برای هفتمین سال متوالی از طریق صدا وسیما پوشش زنده داده خواهد شد با حضور فرماندار ماسال و مدیر کل صدا وسیمای مرکز گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ماسال «محمدجواد عامر» دلیل اصلی دشمنان امام حسین(ع) با ایشان را از دست دادن حیا و بصیرت دانست و خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات ماسال برگزاری شام غریبان حسینی است.
فرماندار ماسال با بیان اینکه باید به مردم متدین این دیار که این افتخار بزرگ را به دست گرفته‌اند تبریک گفت، اظهار کرد: روسای ادارات بر سر در اداره خود پرچم سیاه منقش به شعارهای اسلامی را نصب کنند تا نماد ظاهری هم در شهر ماسال رعایت شود.
وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی باید رعایت حقوق شهروندی را داشته باشند و تا ساعت 12ونیم شب به جز شب تاسوعا و عاشورا از آوردن دسته‌جات به خیابان‌ها خودداری کنند، افزود: مساجد بلندگوها را به گونه‌ای تنظیم کنند که صدای عزاداری باعث آزار و اذیت مردم نشود.
عامر با بیان اینکه برای باشکوه برگزار شدن مراسم شام غریبان کارگروه‌های مختلفی تشکیل می‌شود، گفت: کارگروه پشتیبانی و هماهنگی، امنیت و تبلیغات از جمله این کارگروه‌ها هستند.
فرماندار ماسال با بیان اینکه مسابقه عکس از مراسم شام غریبان برگزار می‌شود، تصریح کرد: به عکس‌های برتر و بهترین سوژه های عکاسی جوایز ارزنده ای از سوی فرمانداری ماسال اهدا می‌شود.
وی افزود: مشتاقان شرکت در این مسابقه عکاسی می توانند با ارسال عکس خود از ویژه برنامه شام غریبان ماسال به روابط عمومی فرمانداری ماسال در این مسابقه عکاسی عزاداری شام غریبان شرکت نمایند.
در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام «سیدهادی موسوی» امام جمعه شهرستان ماسال در این شهرستان اظهار کرد: اگر کسی شعائر الهی را بزرگ بشمارد نشانه تقوای جان و دل آنهاست.
امام جمعه ماسال با بیان اینکه یکی از شعائر دین، اقامه عزای اباعبدالله‌الحسین(ع) است، افزود: استمرار برگزاری شام غریبان حسینی در این شهرستان سبب نعمت معنوی و مادی برای مردم این شهرستان می‌شود.
وی با بیان اینکه صعف‌ها و نقص‌های مراسم شام غریبان باید هرسال به حداقل برسد، گفت: با همدلی، همراهی و انسجام این اتفاق رقم می‌خورد و هفتمین مراسم شام غریبان ماسال به بهرتین نحو ممکن برگزار می‌شو
حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه باید بر کیفیت مراسم افزوده شود، تصریح کرد: باید از مداحان برجسته استفاده شود تا به نقطه‌ای برسیم که در این زمینه رقیبی نداشته باشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی