پنجشنبه 2 خرداد 1398
فرماندار ماسال تاکید کرد:

پروژه های گردشگری باید شفاف و منطبق با طرح جامع گردشگری شهرستان باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/01 09:57 ویرایش : ‎1397/03/01 10:17 بازدید: 188

فرماندار ماسال با تاکید بر لزوم  وجود برنامه ی مشخص، تعریف شده و قابل دسترس در اجرای طرح های گردشگری، افزود: از طرح هایی که هماهنگ و در راستای طرح جامع گردشگری شهرستان باشد حمایت می کنیم.

محمدجواد عامر در نشست با سازمان های مردم نهاد با موضوع توانمندسازی جوامع محلی شهرستان در حوزه گردشگری و کشاورزی با بیان اینکه از طرح‌های محیط زیستی به شرط مستند بودن حمایت می‌کند اظهار داشت: هم اکنون طرح جامع گردشگری شهرستان در حال تدوین است که دز این زمینه سایر طرح های اجرایی در حوزه گردشگری باید منطبق و هماهنگ با این طرح باشد.

وی با بیان اینکه  سازمان مردم نهاد نباید همیشه به دنبال حمایت های دولتی باشند بلکه باید تلاش کنند از حمایت های مردمی برخوردار شوند خاطر نشان کرد: باید از پتانسیل و ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در جهت همراهی آحاد مردم با اجرای پروژه های توسعه ی شهرستان بهره گرفت و آمادگی داریم در این مسیر حمایت و همکاری تنگاتنگی با سازمان های مردم نهاد داشته باشیم.

فرماندار ماسال ادامه داد: شهرستان ماسال طبیعت بکر و خدادادی دار که متأسفانه با وجود این عنایت های خداوندی این شهرستان تا کنون نتوانسته است  از این ظرفیت ها در راستای ارتقای معیشت اقتصادی و کارآفرینی استفاده نماید.

عامر با تاکید بر لزوم  وجود برنامه مشخص، تعریف شده  و قابل دسترس از سوی سازمان های مردم نهاد در جهت توانمندسازی جوامع محلی افزود: در صورتی که برنامه های سازمان های مردم نهاد دارای چنین شرایطی باشند، در اجرای برنامه ی آنها از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

شیرین پارسی عضو هیأت مدیره جمعیت زنان و حامیان محیط زیست گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: این جمعیت اولین تشکلی است که در استان گیلان به سمت مدیریت پسماند حرکت کردیم.

وی با بیان اینکه قرار بود طرح‌های توانمندسازی جوامع محلی در دو روستای شالمای  ماسال و امام زاده شفیع شاندرمن به صورت نمونه در حال اجرا است، گفت: در شالما بصورت تلفیقی مسائل گردشگری، محیط زیستی و … مد نظر بود که در نهایت در آنجا به یک طرح جامع مدیریت پایدار خواهیم رسید و طرح‌های بعدی از دل آن به دست خواهد آمد.

پارسی ادامه داد : در روستای شالما زنان اعلام آمادگی کردند و جلسات هفتگی در منزل یکی از اهالی روستا برگزار می‌شد و در این جلسات مشکلات پیش رو و اولویت‌ها استخراج شد. محصولات غذایی، گردشگری و صنایع دستی ظرفیت‌های موجود روستای شالما هستند که مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

پارسی ادامه داد: ما به دنبال برندسازی برخی محصولات غذایی روستای شالما هستیم که امیدواریم در روند اخذ مجوز، ادارات مربوطه همکاری لازم را با این سمن به عمل آورند.

عضو هیأت مدیره جمعیت زنان و حامیان محیط زیست گیلان خاطرنشان شد: در روستای امام زاده شفیع نیز با برگزاری جلساتی اعتمادسازی انجام شده است. در روستای امام زاده شفیع با توجه به اینکه مردم به کشاورزی و دامداری توأمان اشتغال دارند مسائل این روستا هم ویژگی‌های خاص خودش را دارد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی