سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
فرماندار ماسال خبر داد:

افتتاح مجتمع بزرگ تولید قارچ ماسال همزمان با هفته دولت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/05/28 12:00 ویرایش : ‎1394/05/28 12:02 بازدید: 2183

فرماندار ماسال با اشاره به رابطه تنگاتنگ معضل بیکاری با مسائل اجتماعی و فرهنگی و لزوم حمایت از کارآفرینان، از افتتاح مجتمع بزرگ  تولیدی قارچ و دیگر محصولات کشاورزی با ظرفیت اشتغال 110 نفر همزمان با هفته دوللت خبرداد.

 


محمود قاسم نژاد صبح امروز در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و خانواده این شهرستان با بیان اینکه در تحلیل مسایل اجتماعی جامعه از قبیل ازدواج، طلاق، بیکاری، اشتغال و عفاف و حجاب نباید به ارائه نظرات کلی بسنده کرد، گفت: مسائل و مفاهیم اجتماعی و فرهنگی به دلیل پیچیدگی و چند وجهی بودن نیازمند تحلیل دقیق و مصداقی است و باید به صورت کاربردی راهکارهایی برای هریک از این مسائل بیابیم


وی رابطه  معضل بیکاری با مسائل فرهنگی و اجتماعی در جامعه را بسیار تنگاتنگ ارزیابی کرد و اظهار داشت: از همین رو با وجود امکانات محدود، تمام تلاش خود را جهت تسهیل روند سرمایه گذاری و حمایت از کارآفرینان در شهرستان به کار می بریم تا زمینه توسعه اقتصادی شهرستان و به تبع آن رفع معضل بیکاری را مهیا نماییم.


فرماندار ماسال راه اندازی مجتمع کشت و صنعت بهداد شمال با ظرفیت اشتغال 110 نفر همزمان با هفته دولت را الگویی مناسب در این زمینه عنوان کرد وافزود: سرمایه گذار این شرکت خصوصی با مسائل و مشکلاتی در راه اندازی این پروژه روبرو بود که فرمانداری در جهت رفع این مسائل و مشکلات تلاش کردند تا این مجتمع بزرگ با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان شروع به کار نماید. .


قاسم نژاد  تکریم ارباب رجوع را یکی از مصادیق رعایت حقوق شهروندی دانست و تاکید کرد : همه ادارت به عنوان کارگزاران نظام اسلامی موظف هستند  روند کارهای اداری را برای مردم و به ویژه کارآفرینان تسهیل کنند.


 وی همچنین با اشاره به  بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص احیای سبک زندگی اسلامی در جامعه، افزود: فرهنگ ما برگرفته شده از آموزه ها، دستورالعمل ها و راهکارههایی دینی بسیاری می باشد که باید در جهت تقویت ارزشهایی همچون احترام به بزرگتر، صله رحم، عفاف و حجاب در جامعه و خانواده  برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم.


رییس کار گروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان ماسال، افزایش آمار طلاق در جامعه را بسیار نگران کننده دانست و یادآور شد: علت بسیاری از طلاق ها در جامعه ریشه در عوامل اقتصادی همچون بیکاری، عدم آموزش مهارت های زندگی و آستانه تحمل پایین زوجین دارد.


قاسم نژاد با تاکید بر آسیب شناسی دقیق معضلات اجتماعی و لزوم جلوگیری از پیامدهای منفی آن تصریح کرد:  فرهنگ سازی از طریق آموزش و استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مناسب، نصب دوربین های مداربسته در اماکن عمومی و معابر شهری و اختصاص بودجه توسط شهرداری ها برای بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی می تواند به ارتقاء اجتماعی جامعه و بهبود وضعیت امنیتی اجتماعی آن بیانجامد.


وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی جهت ارائه شادی ها و تفریح های مطابق با ارزشهای اسلامی در جامعه، خاطر نشان کرد: در شرایطی که خلا این نوع شادی مجاز در جامعه وجود داشته باشد، شرایط برای ترویج ابتذال بین نوجوانان و جوانان فراهم می شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی