شنبه 27 مهر 1398

تجلیل مدیر کل هواشناسی گیلان از پی گیری فرماندار ماسال

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/03 13:26 بازدید: 167

مدیر کل هواشناسی گیلان با تقدیر از تلاش های محمد جواد عامر در راستای راه اندازی ایستگاه هواشناسی فومن، ابراز امیدواری کرد: ایستگاه هواشناسی ماسال در اسرع وقت راه اندازی شود.
محمد دادرس در دیدار با فرماندار ماسال با بیان اینکه در سطح استان گیلان 40 ایستگاه باران سنجی به صورت سنتی مشغول به کار هستند، افزود: به دنبال این هستیم که بتوانیم این ایستگاه ها را از حالت سنتی به خودکار تبدیل نماییم.
وی با تاکید بر لزوم وجود بسترهای ارتباطی مناسب در مواقع بحرانی در راستای کاهش آسیب های بحران های طبیعی، گفت: هم اکنون با راه اندازی سیستم مانیتورینگ لحظه ای، امکان اطلاع رسانی برخط تمامی اطلاعات ایستگاه های هواشناسی استان از طریق سایت هواشناسی وجود دارد.
مدیر کل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه بیش از 70 درصد جغرافیای استان گیلان در مناطق کوهستانی واقع است، خاطر نشان کرد: با توجه به این اقلیم نیازمند توسعه شبکه و تعداد ایستگاه های هواشناسی در سطح استان هستیم.
دادرس با اشاره به تدوین برنامه های عملیاتی هر شهرستان با نگرش کوتاه مدت و بلند مدت، تصریح کرد: در نگرش جدید به دنبال آن هستیم تا هر گونه راه اندازی ایستگاه هواشناسی با نگاه خودکارسازی باشد و ایستگاه های هواشناسی سنتی نیز به ایستگاه های خودکار تبدیل شوند.
وی کاربرد اطلاعات هواشناسی را در بخش های زیربنایی به ویژه در بخش کشاورزی بسیار ضروری دانست و افزود: مدت 4 سال است که اداره کل هواشناسی اطلاعات مورد نیاز را به صورت مستقیم برای کشاورزان پیشرو و دهیاران به اشتراک می گذراد.
مدیر کل هواشناسی با تقدیر از زحمات مهندس عامر در راه اندازی ایستگاه هواشناسی شهرستان فومن، اظهار داشت: با پی گیری های مهندس عامر در دوران مسئولیت خویش در شهرستان فومن، خوشبختانه ایستگاه هواشناسی فومن هم اکنون به بهره برداری رسیده است. در همین راستا امیدواریم ایستگاه هواشناسی ماسال نیز هر ه زودتر در سطح شهرستان به بهره برداری برسد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی